Президент Зеленський підписав закон про передачу державних сільгоспземель в оренду

0 858

Президент України Володимир Зеленський повернув із підписом Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності використання земель фізичними особами та суб’єктами державного сектору економіки», пише SEEDS.

Зазначений закон покликаний усунути тіньові схеми у використанні державних сільгоспземель. Про це йдеться у картці проєкту №7588 на сайті Верховної Ради.

Згідно з законом, із набранням ним чинності, всі землі сільськогосподарського призначення, які перебувають в постійному користуванні Національної академії аграрних наук України, пенітенціарної служби та інших держпідприємств, будуть переоформлені в оренду під 12% від нормативної грошової оцінки замість 1%.

Також ці землі можуть бути здані в суборенду через аукціони Prozorro.Продажі. Такі операції будуть відкритими публічними і виграватиме той, хто запропонує найвищу ціну за лот.

Читайте також: Українські фермери першими в світі налагодили виробництво маринованого та фаршированого кизилу

У постійному користуванні державних підприємств, установ та організацій перебуває близько 3,2 млн га сільськогосподарських земель (тобто близько 7,5% від їх загальної площі).

При цьому, державні підприємства використовують земельні ділянки на праві постійного користування землею, що дозволяє їм сплачувати за використання належних їм земельних ділянок державної власності земельний податок (не більше 1% від нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь).

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!