На полицях магазинів з’явилися унікальні рожеві ананаси

0 308

Харчовий гігант Del Monte представив унікальний продукт — рожевий ананас Pinkglow, який одразу став справжнім хітом на ринку. Цей ексклюзивний ананас нічим не примітний зовні, але вражає яскраво-рожевим кольором м’якоті, пише SEEDS.

Це пояснюється збільшеним вмістом лікопіну, каротиноїду і пігменту, які природним чином присутні в ананасах. Ці ж сполуки надають червонуватого кольору кавунам і помідорам.

Зазвичай, в ананасах лікопін перетворюється на бета-каротин за допомогою ферменту, який робить внутрішню частину ананаса жовтою. Однак, у випадку з рожевим ананасом Del Monte, цей фермент, відомий як лікопін-бета-циклаза, був відключений з використанням методу, званого РНК-інтерференція. Це дало змогу накопичити лікопін і надати м’якоті рожевого відтінку.

Згідно з патентом Del Monte, процес генної інженерії розпочався 2005 року, і після шести років тестування різних поколінь ананасів у Коста-Ріці, з 2010 по 2014 рік, фрукт був готовий до вирощування.

Читайте також: Розробники зі Львова створили для фермерів універсальний електротрактор

Кортні Вебер, експерт із селекції рослин і генетик із Корнельського університету, пояснила, що РНК-інтерференція передбачає введення гена, який зв’язує і блокує виробництво ферменту лікопін-бета-циклази. Потім цей ген був впроваджений у геном ананаса за допомогою бактерій, які природно переносять ДНК у клітину-господаря.


У продажу рожевий ананас коштує близько 10 доларів за штуку, що приблизно вдвічі дорожче за звичайні види, а онлайн-магазини продають їх за ціною від 29 до 39 доларів за фрукт.


Рожеві ананаси створені Del Monte, тому вирощує їх тільки ця компанія. Ці фрукти стали настільки популярними, що попит на них перевищує пропозицію. У серпні Del Monte оголосила, що валовий прибуток злетів завдяки рожевим ананасам і ананасам Honeyglow, що мають золотисту м’якоть.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!