На Харківщині мешканці зруйнованого села відновили сироварню, крім сирів виробляють там ще й морозиво

1 1 128

У сільськогосподарському товаристві «Гусарівське» Ізюмського району Харківської області зайнялися сироварінням. Паралельно з сиром на підприємстві виготовляють морозиво, пише SEEDS.

«Гусарівка пів року перебувала в зоні проведення активних бойових дій. Обстріли завдали значної шкоди нашому сільгосптовариству: воно опинилося на початковому рівні розвитку.

Від довоєнних надоїв у кількості 12 тисяч літрів щодня через винищення поголів’я ми прийшли до 500. Зруйновані також виробничі приміщення, частково не придатна для експлуатації сільгосптехніка. Сироварня – одне із запроваджень на шляху до нашого відновлення», – розповів медіа «Слобідський край» директор СТОВ «Гусарівське» Юрій Вовченко.

Для гусарівців це новий досвід. Освоїти його допомогли колеги із ТОВ СК «Восток» із сусідньої Бугаївки, де вже давно займаються сироварінням.

Поки що гусарівці виробляють три види сирів – «Адигейський», бринзу і просто відтоплений сир. Продукцію розкуповують місцеві, жителі навколишніх сіл, а також – харків’яни.

Читайте також: Завдяки родині крафтовиків з Прикарпаття заробляти зможуть чимало сусідів

Наприкінці весни СТОВ «Гусарівське» відкрило в обласному центрі свою крамницю. Незабаром морозиво із Гусарівки зможуть оцінити і жителі обласного центру. Торговельна точка з його продажу з’явиться у Центральному парку відпочинку.

Потужності дозволяють виготовляти, крім сиру й морозива ще і сметану, однак не вистачає молока. Тому керівник господарства поставив собі за мету щороку збільшувати дійну череду на сто голів, щоб довести її до тисячі. На сьогодні в господарстві близько шістдесяти корів, що є помітним приростом до тих п’яти, які вціліли на час визволення. А нові продукти – це і нові робочі місця, і заділ на майбутнє.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Валентина пише

    Молодці. Супер. Люди самі створюватимуть не тільки робочі місця, а й якісну продукцію. Тільки б держава не заважала.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!