У західних областях ціни на свиней нижчі: чого очікувати в другій половині січня?

0 134

Хоча у більшості регіонів країни цього тижня фермери здавали свиней на забій практично за такими ж цінами, як і минулого тижня, у західних областях ціна знизилась. Це в плинуло на середні котирування по країні. Загалом, цього тижня середня ціна свинини живою вагою зменшилась на 2,5% і склала 48,5 грн за кілограм, повідомляє SEEDS.

“Початок другої декади для вітчизняних свиногосподарств у Центрі, на Сході та Півдні був відносно спокійним: товарне поголів’я реалізовували в межах планового коридору 49-50 грн за кілограм. Так, більшість постачальників живця зберегли ціни на рівні першого тижня року, а епізодичний перегляд цін обмежився коливанням у 0,25-1 грн за кілограм в межах вказаного цінового діапазону. Оператори Західної України, навпаки, відчули посилення цінового тиску з боку переробників, що посунуло регіональний діапазон цін в бік пониження ― до 46-47 грн за кілограм”, – повідомляють аналітики Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

Що ж до прогнозів на наступний тиждень, то реалізація свиней забійних кондицій відбувається на плановому рівні, надлишку пропозиції наразі немає, тому значних цінових коливань очікувати не варто. Найімовірніше з 17 по 23 січня ціни на живець залишатимуться такими ж, як і цього тижня.

Читайте також: Виробництво свинини в Україні не зросте: прогноз для галузі на наступний рік

Нагадаємо, через те, що собівартість виробництва свинини зростає (дорожчають корми та енергоресурси), збільшення промислового поголів’я свиней, яке спостерігалось в країні на початку цього року, припинилося. Очікується, що в 2022 році кількість свиней, утримуваних в українських господарствах, зменшуватиметься.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!