Науковці України та Британії досліджують шкоду, завдану аграрним землям під час російського вторгнення

0 118

Королівський аграрний університет (Великобританія) та Сумський національний аграрний університет (Україна) виконують спільний проєкт, що має назву «Оцінка шкоди сільськогосподарським угіддям та екосистемам Північно-східної України завданої російським вторгненням», пише SEEDS.

Проєкт стартував в березні 2023 року та триває досі та має на меті розробити рекомендації щодо відбору зразків ґрунту та оцінки завданої шкоди шляхом проведення аналізів ґрунту на вміст важких металів, йдеться у повідомленні на сайті СНАУ.

«Задля досягнення цієї мети в рамках проєкту Королівським аграрним університетом було передано до Сумського НАУ XRF Thermo Scientific XL2. Цей мобільний прилад дозволяє оцінити вміст важких металів як в польових, оскільки він мобільний та працює від акумулятора, так і в лабораторних умовах.

Його використання спрямоване на надання точних даних для аналізу ґрунтових проб та визначення наслідків негативного впливу важких металів на сільське господарство України», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Штрафи до 400 тисяч гривень: в Україні запровадили нову систему покарання за браконьєрство риби


Вимірювання вмісту важких металів у ґрунті надзвичайно важливе, оскільки наша країна є одним з найбільших експортерів зерна по всьому світу, зазначають в університеті. Забруднення сільськогосподарських культур важкими металами може призвести до глобальної продовольчої кризи. Отриманий прилад став першим кроком до визначення забрудненості українських ґрунтів.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!