В частині ціни одним гектаром овочів можна закрити п’ять гектарів зернових

0 113

Овочівництвом треба займатися серйозно, а для цього спочатку потрібні дуже великі капіталовкладення. Про це розповів співзасновник сільськогосподарського товариства «Вікторія» Степан Маціборка, пише SEEDS.

На думку аграрія з Тернопільщини, всі процеси виробництва варто максимально механізувати, оскільки частина людей сьогодні воює, а ще чимало українців виїхало за кордон.

«З овочами треба працювати однозначно. Це вигідна справа. От тепер ми маємо продукцію і вже починають приїжджати покупці з Києва, Хмельницького. Хоча цього року майже всі культури не дають особливого прибутку, все одно зиск вирощувати овочі є. Маємо холодильник, є де зберігати продукцію, а це значить, що дочекаємося своєї ціни.

Підрахунки показують, якщо нормальний рік, то в частині ціни одним гектаром овочів можна закрити п’ять гектарів зернових», – розповів Степан Маціборка «Сільському господарю».

За його словами, надалі він працюватиме над удосконаленням процесу вирощування овочів, а також планує зміцнити матеріально-технічну базу, щоби на другий-третій рік уже серйозно засвітитися на овочевому ринку.

Читайте також: Реальні доходи виробників лохини в Україні істотно знизилися

«У нас підхід простий: застосування поливу, фертигації (введення добрив або пестицидів у зрошувальну систему іригації). Друге питання – максимальне застосування техніки, механізація, і третє – складське зберігання і пакувальне обладнання.

Ми хочемо бути менше залежними від погоди, того й використовуємо полив. А це витрати: 2 км із річки тягнути воду, 1 км – електроенергію. Це великі витрати, тому починаємо поступово: з поливу, фертигації, потім – складські приміщення, лінія з калібрування і пакування», – каже Степан Маціборка.

На думку фермера тільки враховуючи сукупно всі ці фактори, варто вирішувати які саме культури слід вирощувати і яку площу для цього задіяти.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!