Одещина стала лідером за кількістю земельних торгів

0 181

Від початку 2023 року організатори земельних торгів в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі заробили вже понад 1 млрд гривень, пише SEEDS.

Ці кошти надійшли до бюджетів різних рівнів за підсумками майже 4.7 тис. успішних онлайн-аукціонів. В середньому ціна на землю за результатами торгів, проведених за цей час, зростала майже вдвічі.

«Майже 790 млн гривень організатори онлайн-аукціонів отримали з продажу комунальної й державної землі не сільськогосподарського призначення та приватних сільгоспземель.

Ще понад 290 млн грн. на рік становлять доходи з оренди земель. Продаж державних та комунальних земель сільськогосподарського призначення відповідно до Земельного кодексу залишається забороненим», – повідомляє пресслужба Прозорро.Продажі.

З початку цього року земельні торги оголосили 1.2 тис. організаторів, з них майже 680 — органи місцевого самоврядування. За право придбати або взяти в оренду землю на онлайн-аукціонах за цей час позмагалося вже понад 7 тисяч учасників. В середньому за ділянки на торгах конкурують майже 3 учасники.

Найбільше земельних торгів від початку цього року відбулося в Одеській області — майже 500. До топ-5 регіонів за кількістю аукціонів також входить Черкащина — 418 завершених торгів, Полтавщина — 348, Львівщина — 320, Кіровоградщина — 270.

Читайте також: На Волині з’явився потужний осередок вирощування пекінської капусти

Станом на 14 листопада майже вісім сотень торгів у системі перебувають на етапі укладання угод, що може принести організаторам ще понад 213 млн гривень. Кожен охочий може позмагатися за майже 2.3 тисячі ділянок, що нині виставлені в системі для оренди або купівлі. Для цього необхідно авторизуватися на одному з акредитованих майданчиків.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!