На Волині з’явився потужний осередок вирощування пекінської капусти

0 1 207

У селі Хорохорин Торчинської громади що на Волині пекінську капусту почали вирощувати ще на початку 2000-х. Тепер цю овочеву культуру вирощує чи не кожен другий, пише SEEDS.

Досвід вирощування “пекінки” місцеві жителі привезли із заробітків на фермерських господарствах Польщі.

“Пекінська капуста і полуниця – це дві сезонні культури, які культивуються у нашому селі. Чому? Бо вони сезонні, цілий рік дають роботу. Кожен другий займається пекінською капустою”, — розповів Суспільному староста села Анатолій Мельничук.

З пів гектара поля зібрав салатну капусту житель Хорохорина Олександр Крук. Він розповів: овочі зберігає на складі, який спеціально побудував для капусти — він розрахований на 70 тонн овочів.

“Зложена рівненько, дивіться, не мнеться, не душиться. Тут ще все буде утеплюватися, буде підлога робитися”, — сказав фермер.Поки рано говорити про врожайність пекінської капусти й те, чи вигідно було займатися нею цього року, зазначив волинянин Олександр Крук.

“Затрати на те усе, ви дивіться самі, там міндобрива щороку у плюс, там міндобрива, уся хімія, бо ж треба від шкідника оприск зробити, усе іде до верху. Але, аби був мир, ми люди працьовиті. Буде мир, буде спокій, а ми будемо працювати далі”, — говорить чоловік.

Читайте також: Турецькі трейдери активно шукають яблука високої якості в Україні

Зі слів Олександра Крука, пекінську капусту місцеві везуть продавати в Київ або ж у Львів на один із найбільших оптових ринків сільгосппродукції в західній частині України.

“Є люди, які садять капусту і здають її відразу з поля, але відразу з поля, то ціна така невелика, порівняно з минулим роком, то смішна ціна, і по 7 і по 9. І по 10-11, як з ким домовишся”, — зазначив фермер.

Волинянин додав, що зараз селяни-одноосібники шукають собі шляхи доходу та пробують вирощувати різні види капусти, зокрема круглу капусту білокачанну, цвіту та броколі.

На Волині пекінську капусту вирощують тільки селяни-одноосібники, які забезпечують потреби ринку в регіоні. Через це, розповів начальник відділу рослинництва обласного управління агропромислового розвитку Олександр Книш, сільгоспвиробники у промислових масштабах цією овочевою культурою не займаються.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!