Перед експортом до ЄС українську малину ретельно перевіряють: які вимоги?

0 267

Ціни, як і попит, на органічну заморожену малину в країнах ЄС вищі, ніж в Україні. Утім, щоб вийти на європейський ринок, виробники мають пропонувати продукцію високої якості та пройти перевірку і сертифікацію, повідомляє SEEDS.

Наприклад, експорт заморожених ягід здійснює Фермерське господарство “Прогрес Бері” (Харківська область). Наразі тут вирощують 13,5 гектарів органічної малини, середня врожайність якої складає 7,5 тонни з гектара. Крім того, фермерське господарство вирощує суницю садову, аґрус та смородину.

Минулого року господарство завершило будівництво власного цеху для заморожування продукції. Частину врожаю “Прогрес Бері” реалізує в Україні, решту – продає до Австрії та Польщі. Перед експортом ягоди ретельно перевіряють. Малина має відповідати вимогам щодо сортування, калібрування та пакування, зазначає власник господарства Олег Кудлай.

“Перш ніж піти на експорт, кожна партія призначеної для зовнішнього ринку малини заморожується, і її зразки досліджуються в європейській лабораторії Eurofins Laboratory. Тільки після ретельної перевірки на відповідність європейським стандартам за багатьма показниками та після отримання сертифікату, що засвідчує належний рівень якості, ягоди можна надсилати замовникам до ЄС”, – пише EastFruit.

Наразі серед ягід особливо популярні малина та смородина, а серед кісточкових – деякі сорти слив та вишні. Але як вишню, так і малину наразі вигідніше вирощувати для заморожування. Ще можна розвивати такі нішеві продукти, як журавлина, актинідія, жимолость.

Читайте також: Які ягоди та фрукти вигідно вирощувати в Україні?

Експорт ягід активно розвивається. США та Канада є найбільшими світовими імпортерами замороженої малини. У жовтні українським виробникам вперше вдалося потрапити на ці ринки.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!