Перевиробництво та низька якість продукції нароблять чималих збитків овочівникам України

0 611

Овочеві плантації на окупованих територіях у цьому сезоні швидко замістили виробники у інших регіонах, які раніше не вирощували ці культури, пише SEEDS.

Однак через перевиробництво та низьку якість продукції вони з великою часткою вірогідності понесуть збитки. Такий прогноз озвучив у коментарі AgroTimes Олександр Хорев, керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

«На жаль, але по-іншому і неможливо, цим виробництвом почали займатись багато компаній та фермерів, які раніше не займались аграрним виробництвом взагалі, –  сказав він. – Це тягне за собою не дуже професійний підхід – збільшення овочевих площ в окремих регіонах не завжди буде означати збільшення якості. Втім, таке заміщення відбулося, і такої залежності від імпорту, як на початку війни, навесні 2022 року, вже немає».

Тим часом ситуативні гравці-непрофесіонали вклали гроші в овочеві площі, щоб їх відразу повернути з гарним відсотком, і на наступний рік зайнятись чимось іншим, припускає експерт.

Читайте також: Незламні підприємці трьох областей зможуть отримати гроші на розвиток бізнесу

«Такі гравці будуть йти з ринку вже за результатами цього сезону. Не вважаю, що вони мають плани ставати професійними виробниками цибулі на все життя, – зазначив  Хорев. – І вони скоріш за все понесуть збитки – адже ми вже третій місяць спостерігаємо, як валяться ціни на цибулю, а найближчим часом вони можуть упасти навіть нижче собівартості».

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!