Породи української селекції втрачають популярність серед свинарів

0 198

Протягом 2020 року в Україну було імпортовано 9,5 тис. голів племінних свиней різних порід. Найчастіше українські фермери надають перевагу тваринам данської генетики. Наразі частка такого маточного поголів’я у господарствах України становить 41%. SEEDS вирішили розібратися: які породи свиней найбільш популярні в українських фермерів.

Як свідчать дані опитування, проведеного Асоціацією “Свинарі України” (АСУ), популярною в Україні є, так звана, генетика від компанії PIC. 26% свиноматок на підприємствах — саме від цього виробника. За рік присутність такої генетики помітно зросла (+4%).

Користується попитом серед українських фермерів і маточне поголів’я французької генетики. Зокрема, 13,1% поголів’я на нашому ринку — це тварини, що постачає компанія СhoiceGenetics. 6,3% маточного поголів’я — це свині виробництва компанії Ахiom. Також 2,25% свиноматок в Україні представлені генетикою Hypor, а 1,65% — Ra-SeGenetics.

Близько 5% маточного поголів’я на господарствах — це свині української селекції. Ще 3,9% — міжгенетичні гібриди. Також 0,9% свиноматок постачає на український ринок компанія Genesus.

На цьому тлі українська селекція стає менш популярної серед виробників. Так, минулого року маточне поголів’я таких порід було представлене на 6,6% свиногосподарств, а цього року показник зменшився до 5,6%.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!