Продаж поросят обмежений: фермери вишиковуються в черги

0 1 132

Звільнення Київської, Чернігівської та Сумської областей і подешевшання частини кормів в Україні призвело до пожвавлення попиту на товарних поросят. Пропозиція ж свиней для відгодівлі залишається обмеженою, тому ціни на поросят ростуть. Утім, навіть попри це, фермери вишиковуються в черги, а виробники продають поросят обмеженою кількістю в одні руки, повідомляє SEEDS.

“Якщо у квітні ціна закупівлі коливалася в межах 75-90 грн/кг живою масою, то в середині травня діапазон піднявся до 80-110 грн/кг. Порівняно з довоєнним періодом відбулася докорінна зміна настроїв. Так, ще на початку року ціни на товарних поросят переважно коливалися в межах 67-75 грн/кг, а репродуктори відзначали, що покупці активно торгуються, нарікаючи на дорогі корми та невисокий рівень закупівельних цін”, – зазначають в аналітичному відділі Асоціації “Свинарів України” (АСУ).

Фахівці попереджають, що попри подешевшання кормів, собівартість вирощування свиней залишається високою. Справа в тому, що зросли ціни на товарних поросят, логістичні витрати, енергоресурси.

“Надмірний попит “розганяє” ціни та може їх вивести на такий рівень, коли навіть за знижених цін на корми виробництво може опинитися на рівні окупності. Так, за теперішнього рівня закупівельних цін на поросят та кормові інгредієнти орієнтовна межа окупності для відгодівельників сягатиме 45-46 грн/кг”, – повідомляють в АСУ.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!