Прогноз світового виробництва зернових відповідатиме минулому рекордному показнику

0 183

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) опублікувала оновлений звіт про попит та пропозицію зернових, пише SEEDS.

Зокрема в ньому зазначається, що світове виробництво зернових у 2023 році збільшиться на 0,9 відсотка порівняно з показником минулого року та досягне 2 815 мільйонів тонн, що відповідає рекордному обсягу виробництва, досягнутому у 2021 році.

У той час як світове виробництво пшениці знизиться на 2,6 відсотка у порівнянні з 2022 роком, загальне виробництво фуражного зерна, за прогнозами, збільшиться на 2,7 відсотка, а виробництво кукурудзи досягне нового рекордного показника в 1 215 мільйонів тонн завдяки високим врожаям в Бразилії та Україні.

Попри незначний перегляд у бік зменшення з липня, світове виробництво рису у сезоні 2023-2024 років, як очікується, зросте на 1,1 відсотка порівняно з попереднім сезоном.


Світове споживання зернових у наступному сезоні прогнозується на рівні 2 807 мільйонів тонн, що на 0,8 відсотка вище показника сезону 2022-2023 років.


Очікується, що світові запаси зернових на кінець маркетингового сезону 2023-2024 років становитимуть 878 мільйонів тонн, що на 2,2 відсотка вище показника минулого року, що вказує на співвідношення світових запасів до споживання зернових на рівні 30,5 відсотка, і це, на думку ФАО, є «загальним комфортним рівнем світової пропозиції в історичній перспективі».

Читайте також: В Україні стартує національна грантова програма для дрібних та середніх підприємців

Прогнозується, що світові запаси рису досягнуть історичного максимуму в 198,1 мільйона тонн завдяки Індії, яка разом з Китаєм, як і в попередні сезони, утримує майже три чверті цього обсягу. Сукупні запаси рису в решті країн, як очікується, на кінець року вдруге поспіль скоротяться до чотирирічного мінімуму ‒ 51,4 мільйона тонн.

ФАО знизила прогноз світової торгівлі зерновими у сезоні 2023-2024 років до 466 мільйонів тонн, що на 1,7 відсотка менше, ніж у попередньому маркетинговому сезоні. Прогнозується, що обсяги торгівлі пшеницею та кукурудзою знизяться через низку причин, зокрема через зниження експорту Україною внаслідок перебоїв у торгівлі, пов’язаних з війною, що триває.

ФАО також знизила свій прогноз світової торгівлі рисом порівняно з липневим показником, враховуючи посилення експортних обмежень з боку Індії. Хоча тривалість цих обмежень та масштаби їх застосування є невизначеними, однак якщо вони триватимуть і якщо Ель-Ніньйо спричинить обмеження виробництва в інших азійських країнах-експортерах, вони можуть утримати прогнозоване відновлення торгівлі рисом у 2024 році помірним, зазначає ФАО.

Додаткова інформація доступна тут.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!