Програміст створив найбільшу устричну ферму в Україні

0 551

Найбільша українська ферма з вирощування устриць розташована на Миколаївщині – у селі Українка, поблизу Коблева. За рік ферма “Устриці Скіфії” виробляє близько 20 тонн делікатесу. Продають його як безпосередньо на фермі на березі лиману, так і в десятки українських ресторанів, повідомляє SEEDS.

Вісім років тому IT-фахівець Андрій Пігулевський вирішив спробувати вирощувати устриць. А сьогодні його господарство – найбільша подібна ферма в Україні. Завдяки “Устрицям Скіфії” за кілька років Україна увійшла до п’ятірки європейських лідерів за обсягами споживання устриць.

Місцевість на лимані Андрій обрав, оскільки для молюсків дуже важливим є високий рівень солоності води.

  • Цікавий факт: Устриць класифікують за розміром. Найбільші молюски мають нульовий розмір. Така устриця росте протягом чотирьох – чотирьох з половиною років. Три роки ростуть устриці першого розміру, два – другого. Найменші вирощують близько року – це третій розмір.

Устриць вирощують у спеціальних сітчастих мішках, по 200 штук у кожному. У лимані регулярно розміщують по 5 тис. таких мішків.

Підприємець інвестував у бізнес 30 тис. доларів. Навчався розводити устриць Андрій Пігулевський у Франції.

Читайте також: Де вирощують українські устриці?

Наразі молюски з ферми в Українці продають у близько 300 ресторанів. Коштує одна устриця місцевого виробництва менш ніж 1 євро.

SEEDS за матеріалами ШоТам

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!