Садівник з Кропивниччини успішно вирощує аж 12 сортів хурми

0 174

Досвідчений садівник з Кропивниччини вирощує у своєму садку не тільки яблука та груші, а ще й 12 сортів хурми. Цій справі Олександр Луньов присвятив 18 років, однак тільки цьогоріч отримав перший великий урожай, пише SEEDS.

Виростити хурму нелегко, – рослина ця звикла до іншого клімату, розповідає Олександр Луньов. В центрі України вона росте не дуже добре, тому садівник цілком виправдано називає себе піонером у вирощуванні хурми.

“Мені так хотілося, щоб хурма була як звичайна грушка, як звичайна сливка. Усе, до чого ми звикли, щоб в садку було. Хурма взагалі більше полюбляє південь. В Україні на південному Закарпатті є. А так, щоб хтось вирощував, то в центрі України, я — як першопроходець”, – розповідає садівник.

Довгий час дерева не приживалися. Олександр Луньов почав збирати поради колег, як вирощувати хурму. Одна з них була – не утеплювати дерева на зиму.“Я на другий рік життя не вкрив саджанці. Думав: “Це ж на дворі так холодно, вони не перезимують”. Прийшла весна. Дивлюся, вони всі почали вегетацію, і пішло все, як зазвичай, і от з цього часу я перестав вкривати саджанці”, – розповів Суспільному Олександр Луньов.

У садку Олександра Луньова ростуть 12 сортів хурми, з яких чотири мають плоди:

“Перші приморозки прибирають листву, потім плоди стають візуально досяжні, і ми можемо бачити там, де плоди помаранчеві-помаранчеві, вона така м’якенька, як мармелад. Тепер мені дуже-дуже хочеться, щоб в наших садках хурма стала більша. Щоб приблизно 150-200 грамів була. Зараз якраз є такі сорти, будемо працювати над цим”.

Вирощену хурму Олександр Луньов не продає, – вирощує її тільки для родини. Також у власному саду він має в інші фрукти. Він — садівник з понад двадцятирічним стажем.

Читайте також: Сидерати та сівозміна дозволять фермерам збільшити родючість полів та зекономити на добривах

«У нас в колекції понад 350 сортів тільки яблук. Є різноманітні груші з усього світу, гібриди кісточкових: персика, слив, нектаринів. Особлива гордість мого саду – це екзотика (хурма, азіміна, зізіфус) і деякі сорти рідкісних яблук, груш”, – розповів садівнк.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!