Штучний інтелект допоможе людям зрозуміти курячу «мову»  

0 168

Неймовірні новини світу: команда дослідників з Японії стверджує, що знайшла спосіб перевести кудкудакання курей за допомогою штучного інтелекту. Науковці розробили систему, здатну інтерпретувати будь-які звуки, які видають кури, пише SEEDS.

Команда на чолі з професором Токійського університету Адріаном Девідом Чоком розробила “систему, здатну інтерпретувати різні емоційні стани курей, включаючи голод, страх, гнів, задоволення, хвилювання і страждання”, використовуючи “передову техніку штучного інтелекту”, яку назвали “Навчання глибокому емоційному аналізу”.

Вчені кажуть, що ця методика “базується на складних математичних алгоритмах” і навіть може бути використана для адаптації до постійно мінливих вокальних патернів курей. З часом вона начебто стає лише кращою в розшифровці.

Читайте також: Вчені знайшли натуральний рослинний підсолоджувач, що у 300 разів солодший за цукор

Щоб протестувати свою нову систему, команда записала та проаналізувала зразки голосу 80 курей. Потім вони передали їх алгоритму, який пов’язав ці вокальні патерни з різними “емоційними станами” птахів. Об’єднавшись з “командою з восьми зоопсихологів і ветеринарних лікарів”, дослідники начебто змогли визначити психічний стан курки з напрочуд високою точністю.

“Результати наших експериментів демонструють потенціал використання ШІ та методів машинного навчання для розпізнавання емоційних станів курей на основі їхніх звукових сигналів. Висока середня ймовірність виявлення кожної емоції свідчить про те, що наша модель навчилася вловлювати значущі патерни та особливості зі звуків курей”, – йдеться в статті.

Наразі ця наукова робота поки що опублікована в препринті, тому не пройшла рецензування й може бути відхилена науковою спільнотою, пише видання Futurism.

У своїй статті дослідники визнають, що точність їхньої моделі може змінюватися залежно від породи та умов навколишнього середовища, і що “набір даних, використаний для навчання та оцінки, може не охоплювати весь спектр емоційних станів та варіацій курей”. Крім того, існує безліч інших способів спілкування курей, починаючи з “інших неакустичних сигналів, таких як мова тіла і соціальна взаємодія”.


Загалом це досить цікаве використання ШІ-технологій і великий крок для науки, який закладає основу аналогічним розробкам для інших тварин, у тому числі й тих, що живуть у наших домівках. Вчені кажуть, що краще розуміння між людьми та тваринами дозволить створити для них набагато кращий світ.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!