Сировар з Вінниччини отримав грант на розвиток власного фермерського господарства    

0 680

Дмитро Устиненко, сировар з Літина, що на Вінниччині, завдяки перемозі у конкурсі міні-грантів “Курс на Незалежність” виграв 24 тисячі євро на розвиток фермерського господарства, пише SEEDS.  

Чоловік разом з дружиною Оленою уже 6 років розводить кіз та займається сироварінням.

З молока варили сир, звичайний адигейський. Самі їли, давали знайомим, а потім це переросло в справу. Як тільки ми почали цю справу, то не дуже брали, бо не знали, що це таке. Потім ми робили дегустацію і люди, які скуштували, – то їм подобалось і вони ставали нашими клієнтами”, – розповів Дмитро Суспільному.

Як виготовляти крафтові сири й заробляти на їхньому виробництві вчилися поступово. Аби досягти нинішнього результату, каже Олена Устиненко, зіпсували не один літр молока.Для сироваріння використовують лише натуральні інгредієнти. Це козяче молоко, ферменти й закваски.

Зараз, каже Дмитро сиру варять мало, бо не сезон. Двічі на тиждень переробляють по 60 літрів молока. Жирність якого майже 7%. Нині на козиній фермі подружжя до сотні овець та стільки ж кіз. У сезон вони дають до 140 літрів молока, а це 15 кг сиру в день.

Читайте також: В горах Закарпаття встановили першу вітротурбіну нового вітряного парку

У планах подружжя Устиненків не тільки розширити стадо, а й зробити ферму осередком зеленого туризму, де можна буде і сир скуштувати, і з козами сфотографуватися.Запрошуємо фахівців аграрного бізнесу взяти участь у Відкритій Міжнародній конференції: СТАЛИЙ АГРОБІЗНЕС: “ТРАДИЦІЇ.НІШІ.ЕКОПРАКТИКИ.ТЕХНОЛОГІЇ”

Конференція відбудеться 14.02.2024 в рамках виставки “АГРОВЕСНА“ о 11:30 у Київському МВЦ.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!