У Дніпрі закрили скандальну свинобійню яка доймала сусідів жахливим смородом

0 408

У Дніпрі стараннями жителів Червоногвардійського району прикрили свинобійню, яка протягом багатьох років отруювала повітря в місті та мучила мешканців сусідніх будинків жахливими запахами.

Містяни звернулися до “Антикорупційної правозахисної ради”, яка з’ясувала, що підприємство порушує прийняті норми та діє незаконно. У результаті проведених перевірок Держпродспоживслужба зобов’язала власників протягом трьох місяців усунути порушення.

Яких порушень припустилося підприємство

Власники порушили Наказ Міністерства охорони здоров’я України № 173. Згідно з ним, промислові та сільськогосподарські об’єкти, які є джерелами забруднення навколишнього середовища, за неможливості створення безвідходних технологій повинні бути відокремленими від житлової забудови санітарно-захисними зонами.

Дистанція повинна бути не менше ніж 500 метрів, але тут вона порушує норму майже в 10 разів. Це погано впливає на середовище життєдіяльності та здоров’я місцевих жителів. До того ж на фірмі не проводиться жодних заходів для зниження рівня забруднення атмосфери.

Також у реєстрі підприємства немає позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи, яка передбачена Наказом МОЗ. Без цього висновку функціонування підприємств категорично забороняється.

Список порушень надали Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. Там із ним детально ознайомилися та провели термінову ревізію на підприємстві.

Свинобійня розташована на вулиці Краснопільська, 31, просто біля житлових будинків. Різники кололи свиней цілодобово, а смердючий запах паленої шерсті та гниючих нутрощів отруював повітря жителям, які сусідять із підприємствам. Належить бійня ТОВ “Науково-виробниче підприємство “Промвок”” — найбільшій фірмі, яка спеціалізується на сільськогосподарській діяльності.

Як зазначається, своїм розпорядженням Держпродспоживслужба в Дніпропетровській області зобов’язала ТОВ “Промвок” виконати санітарні вимоги та скоротити викиди в атмосферу. Якщо до 17 липня 2021 року умов не буде досягнуто, то підприємство повинні закрити.

 

SEEDS.org.ua за інформацією 056.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!