У Китаї картоплю вирощуватимуть на рисових полях

0 562

Лише з 2017 по 2019 рік обсяги споживання картоплі в Китаї зросли вдвічі. Хоча найпопулярнішою культурою в країні все ще залишається рис, попит на бульбу постійно зростає. Утім, додаткові виклики продовольчій безпеці Китаю створює той факт, що країна обробляє 9% орних земель у світі, а живе в КНР 19% світового населення. У зв’язку з цим, постає питання раціонального використання площ сільськогосподарських угідь. Частково цю проблему вирішено – картоплю будуть вирощувати на рисових полях, повідомляє SEEDS.

Картоплю будуть вирощувати у південних регіонах країни взимку, коли рисові поля пусті і з’являється місце для сівозміни, пише AgroTimes.

“Ротація рису та картоплі на полях дає як економічні, так і екологічні переваги. Системи сівозміни рис-картопля відіграють важливу роль у подоланні бідності в сільській місцевості Китаю та у сприянні розвитку сталого сільського господарства”, – зазначає Лао Ю, провідна наукова співробітниця Інституту високоширотних культур Китаю.

Часткова заміна посівів рису, кукурудзи чи пшениці картоплею до 2030 року зменшить негативний вплив сільського господарства на ґрунти та воду на 17 – 25%.

Читайте також: Сезон 2021 року став справжнім випробуванням для картоплярів

“Близько половини картоплі в Китаї вирощується на півночі, де тривале літо дні сприяють високому виробництву. Проте протягом останніх двох десятиліть фермери південних провінцій все частіше вирощували бульби на рисових полях протягом сухих зимових місяців”, – говорить Сяопін Лу, заступник генерального директора Міжнародного центру картоплі (CIP) Китайського центру для Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!