У Львові в умовах війни вперше пройшов Форум Бізнес мережі сільських жінок

0 73

На початку грудня у Львові в складних умовах війни вперше пройшов Форум Бізнес мережі сільських жінок. Захід зібрав понад 50 сільських підприємниць з різних регіонів України, пише SEEDS.

Учасниці – жінки різні за віком та досвідом у сільському господарстві, які займаються вирощуванням зернових культур, молочарством, овочівництвом, ягідництвом, працюють у місцевому самоврядуванні та розвивають свої громади у Волинській, Чернівецькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій, Миколаївській, Кіровоградській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій та Сумській областях.

Проблематика цьогорічного Форуму включала обмін досвідом, історіями та питаннями безпеки у сільських громадах. Оскільки портрет сучасної сільської жінки в Україні складається з дуже багатьох ролей, деякі з яких додала війна росії. Сьогодні сільська жінка керує господарством чи громадою, виховує дітей та дбає про добробут родини, волонтерить для ЗСУ і організовує побут для прийняття нових мешканців громади. Крім цього, їй треба думати як убезпечити та втримати бізнес. До того ж, багатьом жінкам взагалі довелося розпочинати підприємництво з нуля, оскільки окупація їх регіонів просто не залишала вибору. Вони ділилися унікальним досвідом, досвідом незламності: як це ставити теплиці за 1000 км від дому, переганяти 500 км власних корів, відбудовувати приміщення і докуповувати корми після падіння ракети на ферму.

“Голос сільської жінки має звучати на всіх рівнях, а нові програми розвитку України – будуватися з урахуванням задоволення потреб та інтересів сільської жінки. І цей підхід не тільки покращить умови життя та ведення бізнесу сільської жінки, а взагалі сприятиме гармонійному розвитку нашої країни”, – зауважила співорганізатрка Форуму та заступниця Голови Бізнес мережі сільських жінок Софія Буртак. 

У ході Форуму переглянули стратегію та започаткували основні напрямки роботи:

  • мережування сільських жінок в умовах війни для зміцнення їх лідерства і бізнес співпраці;
  • забезпечення персональної безпеки жінок, сімей та громади;
  • підвищення економічної спроможності та створення грантових і старт-ап можливостей;
  • адвокація прав та інтересів на рівні своїх громад та центральних органів влади заради самореалізації малих та середніх підприємців і виробників;
  • соціо-психологічна і правова підтримка в умовах збройної агресії росії.

До Форуму долучилися психологи, військові, сільськогосподарські дорадники, представниці органів місцевого самоврядування та держслужбовиці, діячки мистецтва та міжнародні експертки.

“Зараз увага світу привернута до Україні та наших жінок. Вони є героїнями сучасності, які показали свою незламність та здатність працювати в надскладних умовах. Це унікальний шанс об’єднатися!”, – наголосила Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації.

Читайте також: Жінки – це берегині українського агробізнесу. Без них не було б ні агро, ні бізнесу – Катерина Звєрєва

На Форумі учасниці поділилися реалізованими кейсами за підтримки 5 міжнародних проєктів, що впроваджуються у партнерстві Бізнес мережею сільських жінок по всій Україні. Це проєкти We Prosper (СКС, Сокодеві), CASE (Оксфам), SEE та Rapid Response (Глобальний гуманітарний фонд, ООН Жінки) та «Просування гендерної рівності та розширення прав та можливостей жінок в рамках децентралізації» (ООН Жінки) за фінансування канадських, європейських та британських донорів. Проєкти спрямовані на формування безпечного економічного середовища, підтримки фермерів, шо постраждали внаслідок військової агресії росії, релокацію бізнесу, підтримку мобілізації жінок у громадах. Мережа формує змогу жінок кооперуватися, проявляти лідерство та тримати продовольчий фронт захисту Батьківщини.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!