Українська лохина утримує позиції на преміальних поличках провідних супермаркетів Європи

0 164

Попри військову агресію росії проти України, українські виробники фруктів та ягід в надскладних умовах продовжують експансію на найвибагливіші світові ринки. Вихід на полиці супермаркетів Німеччини – це доволі складне завдання, однак потрапити фермеру напряму до мереж Європи – місія з неможливих, пише SEEDS.

Однак одному з провідних українських виробників лохини, – ТОВ «Нікдарія» (TM iBerry) вдалось у 2023 році зробити неможливе. Український виробник свіжих ягід, зміг здійснити поставку напряму до мережі супермаркетів EDEKA, однієї з провідних мереж Європи, що пропонує продукцію в преміальному сегменті.

Українські фермери постачали свіжу ягоду до мереж супермаркетів Auchan та Cora Люксембургу, однієї з найдорожчих країн ЄС з дуже жорсткою конкуренцією і високими вимогами до якості та безпечності продукції.

До того ж свіжа ягода не просто продавалася в цих мережах, а позиціювалася на преміальних поличках під брендом українського фермера.

Читайте також: В Україні збираються посилити відповідальність за незаконний обіг деревини

У 2020 році компанія закупила першу в Україні оптичну лінію для сортування лохини, коли більшість учасників ринку вважали подібні інвестиції недоцільними. ТОВ “Нікдарія” робило акцент на найкращих світових практиках і готувалася до експорту на найвибагливіші ринки збуту, використовуючи найновіші технологічні досягнення, і що головне, активно ділилося власним досвідом з усіма охочими, пише EastFruit.

«По-перше, ми маємо величезні складності з транзитом лохини через Польщу – відразу скажу, що всім експортерам буде дешевше везти свою продукцію через інші країни, навіть якщо відстань є більшою. Польська митниця робить все можливе і неможливе, щоб зупини машину на максимальну кількість часу, знаючи, що це продукція, яка швидко псується. Адже Польща дуже боїться конкуренції з боку України на ринку ЄС.

Для мене особисто таке відношення є визнанням нашої успішності та високої конкурентоздатності. А наляканий конкурент – це вже половина перемоги», – говорить директор зі стратегії та розвитку компанії Євген Харлан.

Він також відзначає дефіцит робочої сили, складності з експортним просуванням в умовах війни та недалекоглядність українських виробників в підходах до експорту.

«Багато українських фермерів, щойно ціна на лохину на внутрішньому ринку стабілізувалася та укріпилася в другій половині серпня 2023 року, відразу перестали цікавитися експортом, хоч в липні буквально просили допомогти з цим. Це дуже велика помилка, тому що в експорті важливі сталість та надійність відносин з клієнтом.

Також нам зараз дуже важко супроводжувати експорт, тому що виїзд з України, особливо для чоловіків, максимально ускладнений і займає багато часу, а в, той же час, господарстві відчувається страшенний дефіцит людей для збору врожаю та доробки продукції, попри дуже високі розцінки на збиранні лохини», – додає представник ТОВ «Нікдарія».

Попри те що зараз вже вересень, компанія продовжує сезон експорту лохини, і в майбутньому планує розтягнути його ще більше шляхом впровадження нових технологічних інновацій та вирощування нових сортів ягоди.«Зростання виробництва лохини в Україні призводить до постійного зниження внутрішніх цін на цю ягоду. Саме тому ще 5 років тому в співпраці з Українською плодоовочевою асоціацією (УПОА) ми розпочали активний процес підготовки галузі до виходу на експортні ринки збуту. Як видно з цінових графіків, наші прогнози збуваються, а стратегія була вірною – за ці роки внутрішня ціна на лохину в Україні впала більше ніж у два рази.

Приємно, що ТОВ «Нікдарія» була одним з найперших підприємств, що підтримало наші ініціативи й повірило в прогнози розвитку ринку. І я надзвичайно радий бачити, що процес розширення ринків збуту не зупинився й після завершення проєкту», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!