Упаковка з відходів допомагає довше зберігати сир

0 410

Чи знаєте ви, що після виробництва сиру у світі щороку залишається 180 млн літрів сироватки? Більшість цієї речовини не переробляють, тому це просто відходи. Утім, проект GO Orleans (Іспанія) знайшов застосування для цього побічного продукту. Із сироватки виготовлятимуть плівку для пакування сиру, пише SEEDS.

Нове пакування утворене шляхом поєднання пластикової плівки і оболонки, утвореної з сироватки. Така упаковка дозволить не лише заощадити на утилізації відходів та пакувальних матеріалах, а й допоможе подовжити термін зберігання сиру. Продукт тепер може зберігатися на 25% – 50% довше, ніж у традиційному пакуванні.

Іспанський уряд надав на реалізацію проекту для створення еко-упаковки грант на суму 600 тис. євро. Допоможуть у розробці інноваційного пакування з сироватки учені з Університету Валенсії.

“GO-Orleans має намір використовувати сироватку, отриману як залишок у виробництві сиру, для розробки натуральних активних добавок для включення в упаковку, що продовжить термін служби сиру на 25-50%. Крім того, вони будуть включені як природні пробіотики в корм, щоб покращити добробут тварин. Таким чином, невеликі підприємства-виробники сиру матимуть реальну альтернативу утилізації цих відходів, оскільки отримають продукт із високою доданою вартістю”, – зазначають представники GO-Orleans.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!