В Україні з’явиться платформа для оренди аграрних дронів

0 346

Наразі більшість операцій на полях українські аграрії проводять за допомогою традиційної техніки. Наприклад, якщо йдеться про внесення засобів захисту рослин, то найчастіше використовують самохідні обприскувачі. Утім, є економна альтернатива такій техніці – аграрні дрони. Вони дозволяють зменшити використання води під час обприскування на 90%, пального – на 95%, а ЗЗР – на 30%. З іншого боку, не кожен фермер може дозволити купити собі спеціалізований беспілотник. Але ж орендувати на якийсь час його зможе практично кожен. В Україні наразі триває розробка платформи для оренди аграрних дронів, пише SEEDS.

Онлайн-платформа для аграріїв має назву FarmFleet. Один з її ідейних натхненників та розробників – Олександр Хижняк. Олександр – екс-керівник проекту цифрової трансформації агробізнесу Kernel та підприємець. З кінця лютого підприємець намагався долучитися до ТРО Києва. З початку березня він став учасником добровольчого підрозділу Патрульної поліції Києва. У квітні Олександр допомагав фільмувати з дронів руйнування у звільненій Київській області для оцінки збитків. У травні підрозділ Олександра спрямували на Миколаївщину для підтримки різних операцій ЗСУ. Саме там з допомогою супутникового інтернету підприємець продовжив роботу над проєктом FarmFleet.

“Ми не сиділи тижнями в окопах, тож могли думати не лише про виживання на війні. Вільний час я приділяв роботі. Завдяки Ілону Маску та Starlink у мене була можливість виходити на відеозв’язок із командою проекту FarmFleet. Ще з грудня 2021 року ми із партнерами почали працювати над розробкою цієї платформи. Вона має значно полегшити життя українським аграріям – допомогти знаходити та наймати техніку для виконання технологічних операцій у полі. Ми почали з дронів для внесення ЗЗР, адже це новий сегмент ринку, що швидко зростає”, – розповів Олександр Хижняк у інтерв’ю для mc.today.

Минулого року аграрними дронами в Україні обробили близько 1 млн гектарів різних культур. Прогнозується, що протягом найближчих років ринок зростатиме на 200 – 300% щороку. Такий сегмент потребуватиме нових рішень щодо аутсорсу.

“Оренда агротехніки в Україні зараз – це дошки оголошень, де неможливо керувати попитом та пропозицією. FarmFleet дає можливість фермерам заздалегідь запланувати послугу, а у разі форс-мажору зробити оперативне замовлення або перепланувати його на інший день. Якщо на Харківщині несподівано пішов дощ, ми переправимо екіпажі з дронами до сусіднього регіону, де сонячно і є заплановані роботи. FarmFleet має об’єднати на одній платформі учасників ринку по всій країні: аграріїв, сервісних компаній, виробників засобів захисту рослин.

Завдяки сервісу фермер може бути впевнений, що його поле оброблять, а у сервісних компаній завжди будуть замовники. FarmFleet – це такий двигун з управління замовленнями на техніку, який, на мою думку, буде дуже затребуваний і сформує нову модель ринку”, – вважає Олександр Хижняк.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!