Виноградарі Одещини готуються створити винний кластер регіону

0 252

У місті Болград незабаром може з’явитися «Винний кластер Одеського регіону». Для підготовки такої ініціативи тут зустрілися виноградарі району та представники Агенції регіонального розвитку Одеської області, пише SEEDS.

Винні кластери в Україні розвиваються поступово, – за останні роки було створено лише декілька успішних винних кластерів, які постійно збільшують свої продажі. Однак в країні активно розвивається винний туризм, а він маже неабияк сприяти збільшенню їх популярності.

Болградський район має потужний потенціал для розвитку виноградарства та виноробства. Тут зосереджено 40% усіх виноградних насаджень на Одещині та щорічно вирощується понад 38% винограду від загального валового збору області, зазначив начальник Болградської РВА Геннадій Бамбура.

Читайте також: Крафтяр із Дніпра виготовляє унікальний буряковий джин

Вирощуванням винограду в районі займаються понад 39 підприємств різних форм власності. Про це повідомляють у Болградській районній військовій адміністрації.

За офіційною статистикою, за 2021 рік Одеська область виробила близько 63% виноматеріалів, Миколаївська –17%, Закарпатська 9%. Одеська область є лідером виробництва виноматеріалів в Україні, і значно випереджає інші регіони країни за цим показником.


Болградський район займає одне з провідних місць в Україні за обсягами виробництва вина та виноматеріалів, що становить близько 45% від загального обсягу виробництва в Україні. У порівнянні з іншими регіонами України, Болградський район є провідним у виробництві червоних сортів винограду, а також має знаний виробничій потенціал у вирощуванні білих сортів.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!