Як доглядати за кущами лохини?

0 309

На два тижні пізніше почався сезон збору лохини цього року. Утім зараз ягода дещо дешевша, ніж торік, повідомляє SEEDS. Лохина стає все більш популярною серед садівників в Україні. Як же правильно доглядати за кущами?

Олег Вагін, фермер з села Микулинці на Вінниччині, говорить: “Щоб ягоди були великими, потрібно зрошувати кущі та щороку обрізати їх. Обов’язково варто встановити дві крапельних стрічки. Використовую як мінеральні, так і органічні добрива. Доглядати за лохиною не складно. Під час створення плантації потрібно внести кислий торф. Коли погода спекотна, лохину поливають щодня. Але у всьому потрібно знати міру. У нас полив автоматизований – для нашого підприємства розробили окрему комп’ютерну програму, яку можемо самостійно регулювати. За допомогою неї контролюємо рівень вологості ґрунту”.

Один з небагатьох неавтоматизованих процесів – збір лохини. Це ручна праця. Утім, завдяки плантаціям лохини селяни мають сезонну роботу, яка порівняно високо оплачується. Деякі через це вже відмовилися їздити на збір урожаю до Польщі.

Плантація Олега Вагіна порівняно невелика – 40 соток. За сезон збирає близько 3 тонн лохини. Продає її кондитерам, постачає в магазини та на ринки.

Лохина низькокалорійна, тому допомагає схуднути. Це також дуже корисна ягода, але не варто їсти її надто багато. Доросла людина може вживати до 300 грамів лохини на день, а діти – до 150.

SEEDS.org.ua за матеріалами Суспільне Вінниця

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!