Як фермеру заробити на вирощуванні топінамбуру

0 134

В Україні стрімко розвивається внутрішній ринок топінамбуру. У попередні сезони фермери продавали паливні гранули з культури в країни ЄС, але зараз більшість продукції збувають вдома

Про це повідомляє волиньский портал Район.

“Якщо ви виростили топінамбур, продали нижню частину, а верхню згранулювали і спалили, то вам взимку опалення буде коштувати нуль. Я вважаю що при таких цінах на енергоносії це чудово. Будь-який газовий котел можливо переобладнати без суттєвих змін на інший вид палива”, – пояснює фермер Василь Стеф’юк.

Підприємець вже 8 років займається топінамбуром. З його слів, на початку висаджування використовував не всю культуру, оскільки не знав, що робити з бадиллям. Хоча зараз переробляє його на гранули.

“Кон’юнктура на ринку енергоносіїв змінилася. Енергетичні культури цікаві, розвиваються в усьому світі. Але результати приносять на четвертий рік. У нас в Україні таких довгих коштів і такого терпіння у людей нема. А конкурентна перевага топінамбура у тому, що він невибагливий, росте на будь-яких ґрунтах і широтах і ефект дає вже у перший рік”, – наголошує фермер.

Як раніше повідомляв SEEDS, топінамбур – унікальна рослина, однак внутрішній ринок споживання топінамбуру та продукції з нього ще достатньо не сформований.

Одна з причин – це відсутність в Україні потужних агровиробників, які б вирощували топінамбур. Неабияк впливає на формування ринку і вибагливість культури до термінів та умов зберігання, а ще – практична відсутність переробної галузі.

Крім того, топінамбур, ще й безвідходна культура.  Верхня частина рослини теж доволі затребувана – можна використовувати як комбікорм для аквакультури. Наразі зелена маса йде на силос для відгодівлі бичків і доволі успішно застосовується.

До того ж при вирощуванні топінамбура, тільки з одного гектару можна отримати щонайменше 10 тонн сухого подрібленого стебла. В залежності від урожайності його кількість може варіюватися. Однак всі, хто збирається вирощувати топінамбур, можуть на додачу ще й будувати цех з переробки подрібненої тріски або ТЕЦ (котельню) на альтернативних видах палива.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!