Якими будуть урожай та продажі ягід цього року?

0 96
Олександр Хорев
Олександр Хорев

Коронакриза негативно вплинула на багато видів бізнесу, зокрема й на агробізнес. У 2020 році через карантин і несприятливі погодні фактори помітно постраждали виробники овочів. Проте, торішнє закриття ринків на ягідників не вплинуло, зазначив Олександр Хорев, керівник проєкту «АПК-Информ: овощи и фрукты», під час виступу на зустрічі резидентів клубу FTrade Club Berries. Експерт також розповів про те, чого варто очікувати виробникам ягід цього року, повідомляє SEEDS.

Підсумки 2020 року

«Травневі заморозки у 2020 році практично повністю знищили врожай черешні. Не було також ягоди ранніх сортів суниці садової. Ми змушені були починати сезон з яблука торішнього врожаю. Якщо говорити про нинішню ситуацію, то лохина високоросла на сьогодні найдорожча ягода. Її виробництво стрімко зростає не тільки в Україні », – каже пан Хорев.

Що стосується малини, експерт зазначив: «Торік експорт замороженої малини перевищив показники попереднього сезону. Зважаючи на високі ціни, це було дуже несподівано. Через те, що фермери переходять на сорти, які не страждають від заморозків, вдалося збільшити експорт. Причому зросли показники експорту тільки замороженої малини. Експорт свіжої ягоди зменшився».

Цікавий факт: зареєстровану торговельну марку має лише близько третини виробників ягід. А от інфраструктуру для сезонних працівників створило майже 50% компаній. Технікою найкраще забезпечені виробники малини.

Чого очікувати цього року?

«Інтерес до суниці садової хвилеподібний. Показники вирощування лохини та малини не настільки динамічні. Тому не можна точно сказати, чи буде цього року спостерігатись приріст площ суниці садової. За нашими оцінками, площі збільшаться незначно, але через відсутність заморозків в травні урожай суттєво зросте. Можливо, це буде найбільший обсяг за останні кілька років. До того ж ягода буде якісною. Підвищення цін на суницю садову в цьому сезоні не буде – жодної підстави для зміни тенденції ми поки не бачимо », – говорить Олександр Хорев.

Щодо інших ягід експерт зазначив: «Зростає виробництво ремонтантної малини. Високі показники експорту замороженої малини, які спостерігалися минулого року, збережуться і в цьому сезоні. Ягода має попит у світі. Що стосується лохини, є дані, що через низький попит багато господарств цього року постраждають. Але того рівня втрат, який був у 2020 році, очікувати не варто. Хоча можливі збитки через заморозки. Площі насаджень стрімко зростають. Продавці саджанців повідомляють про великі продажі, тому виробництво може бути критично високим».

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!