Запаси зернових у світі прогнозуються на рекордному рівні

0 175

ФАО підвищила прогноз світового виробництва зернових у 2023 році до 2 819 млн тонн, що на 0,9 відсотка більше, ніж у попередньому році, пише SEEDS.

Підвищення прогнозу майже повністю ґрунтується на нещодавніх і більш позитивних оцінках врожайності в Російській Федерації та Україні порівняно з попередніми очікуваннями завдяки збереженню сприятливих погодних умов, тоді як виробництво в Канаді, як очікується, буде значно нижчим через тривалу посушливу погоду в ключових регіонах вирощування зернових культур.

В поточному звіті ФАО про попит та пропозицію зернових світове виробництво пшениці прогнозується на рівні 785 млн тонн, фуражного зерна ‒ 1 511 млн тонн, що на 2,7 відсотка більше, ніж у 2022 році, а світовий обсяг виробництва рису ‒ 523,1 млн тонн.

Попри перегляд цього місяця у бік зменшення, обсяг світового споживання зернових у сезоні 2023-2024 років, яке прогнозується на рівні 2 804 млн тонн, перевищить торішній показник на 0,8 відсотка завдяки зростанню споживання пшениці, тоді як світове споживання рису прогнозується на рівні 520,5 млн тонн, що свідчить про другий поспіль сезон нульового або від’ємного зростання споживання, оскільки очікується, що подальше скорочення непродовольчого споживання компенсує зростання споживання рису населенням.

Читайте також: Науковці України та Британії досліджують шкоду, завдану аграрним землям під час російського вторгнення

Прогнозується, що світові запаси зернових на кінець сезону 2024 року становитимуть 884 млн тонн, що на 3,0 відсотка перевищить рівень початку сезону і стане рекордно високим показником. Новий і збільшений прогноз кінцевих запасів у поєднанні зі зниженим прогнозом використання в цьому місяці призводить до прогнозованого співвідношення запасів зернових до споживання на рівні 30,8 відсотка.

Поточний прогноз ФАО щодо обсягу світової торгівлі зерновими в сезоні 2023-2024 років порівняно з минулим місяцем не змінився, склавши близько 466 млн тонн, що на 1,7 відсотка нижче показників сезону 2022-2023 років.


Додаткова інформація доступна тут.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!