«Збільшення обсягів на 20-30%»: Сольський розповів про ситуацію з експортом українського зерна

0 181

Не дивлячись на складну ситуацію в країні, українське збіжжя продовжує експортуватись до різних країн світу узгодженим «зерновим коридором». Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зазначає, що цей процес йде досить успішно. Так, за його словами, щомісячно обсяги експорту збіжжя збільшуються, пише SEEDS.

«Щодня ведеться робота в цьому напрямі. Свідченням є збільшення щомісяця обсягів експорту на 20-30%. Всього, з урахуванням морського шляху, за серпень ми експортувати майже 4,6 млн тонн зерна, з яких близько 3 млн – не Чорним морем, а автотранспортом, залізницею і Дунаєм», – говорить він, повідомляє ukrinform.ua.

За словами Миколи Сольського, найбільше збіжжя вивозиться автотранспортом. Міністр аграрної політики та продовольства зробив акцент на тому, що великі перспективи має експорт зерна до Польщі.

«Польський напрямок є дуже перспективним. Варшава задала дуже добру динаміку, але треба його постійно розвивати», – додав Микола Сольський.

Читайте також: «Питання життя та смерті»: Україна готується експортувати зерно до Ефіопії

Також міністр розповів, які кроки потрібно зробити у напрямку збільшення експорту збіжжя суходолом.

«Є багато елементів. Наприклад, Україна має понад 20 тис. зерновозів. Але в пікові місяці їх нам навіть не вистачало, їх було задіяно, щоб вести зерно в Миколаїв та Одесу. Зараз ми маємо зерно вивозити до Європи. Ці вагони не можуть доїхати до європейських портів через вужчу колію у цих кранах. Не всі вагони можна переставити на європейські колісні пари, це можна зробити лише з невеликим відсотком наших вагонів. Європейці також не за всіма маршрутами пустять ці вагони через різні габарити вагонів, інтенсивний пасажирський рух. Це повинно бути скоординовано з внутрішнім рухом в окремих країнах. Проте головне завдання – перезавантаження збіжжя в європейський транспорт. Натомість, вся Європа – від Бухареста до Лісабона – має 12 тис. зерновозів, які завантажені своїм зерном. Тобто ці речі неспівставні. Тому ми просимо європейських партнерів, щоб вони надали дотацію своїм виробникам для того, щоб збільшити кількість цих зерновозів. Такий же підхід ми просимо застосувати і щодо автотранспорту. У нас немає якогось одного рецепту, який зробить диво. Щодня ведеться робота, яка дає нам змогу збільшити обсяги експорту», – говорить Микола Сольський.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!