300 сортів винограду вирощує вінничанин

0 834

6 років тому Сергій Горденко з села Гущинці (Вінницька область) замість традиційної картоплі посадив на 30 сотках городу виноград. Наразі на ділянці чоловіка росте понад 300 сортів культури, повідомляє SEEDS.

Раніше Сергій Горденко працював інженером водних ресурсів, а виноградарством захопився після виходу на пенсію. Говорить, доглядати за плантацією допомагає вся родина.

“Це результат не лише моєї роботи, а й роботи всієї моєї сім’ї. Допомагають і діти, і онуки, і дружина, і сусіди. Допомагають усі. З весни по осінь іноді працюємо у винограднику по п’ять годин на день. З травня починаємо підв’язування лози та чеканку – поверхневе обрізання лози”, – розповідає власник виноградника.

Хімічних засобів захисту рослин Сергій Горденко не застосовує. Від шкідників допомагають чорнобривці. Квіти насаджені між рядами лози.

“Хімією не користуюся. Адже, хочеться, щоб діти, родина їли корисний продукт”, – розповідає пан Горденко.

Більшість урожаю власник виноградника просто роздає рідним, друзям та сусідам. Говорить, що виноградарство – заняття для душі, а не для прибутку.

Серед улюблених сортів винограду Сергія Горденка – “Сфінкс”, “Лора” або “Флора”, “Преображення”, “Анюта”.


  • Як зміниться ринок їжі у найближчі роки?
  • Які українські суперфуди наразі популярні на внутрішньому та зовнішньому ринках?
  • Які технології допомагають українським компаніям виходити на нові ринки і створювати унікальні продукти?

 💡 Про це все ви можете дізнатися 27 жовтня під час Міжнародної конференції: «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки» з циклу Збільшення прибутків агробізнесу. Організатором виступає агромедіа-агенція SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку. Місце зустрічі: м. Київ, Міжнародний виставковий центр (Броварський проспект 15), виставка “AgroComplex 2021”. Початок о 12:00.

Відвідування безкоштовно за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна тут

SEEDS за матеріалами Суспільне Вінниця.

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!