Ціни на червоний буряк зросли до рекордного рівня

0 315

Столовий буряк продовжує дорожчати. Цього місяця закупівельна ціна на коренеплід зросла до 8,5 грн за кілограм. Це найбільша вартість, зафіксована за останні п’ять років, повідомляє SEEDS

У 2017 році оптова ціна складала 4,5 грн за кілограм. З 2018 року, коли ціна піднялася до 7,5 грн за кілограм, буряк дешевшав. Так, 2019 року у цей період оптова ціна на столовий буряк складала 6,5 грн за кілограм, а минулого року – взагалі 4 грн за кілограм.

Зростання вартості червоного буряка цього року прогнозувалося, але аналітики не очікували такого стрімкого стрибка цін, пише AgroTimes.

Читайте також: Яка ціна на картоплю влаштовує фермерів?

Навіть попри високу ціну, не всі фермери готові продавати коренеплід вже зараз. У деяких господарствах повідомляють про не надто великий врожай та закладають буряки на зберігання, щоб подати їх пізніше за більш вигідною ціною.

Читайте також: Аграрії цукрового Донбасу України відмовляються від вирощування цукрових буряків

Ще у вересні коренеплід дешевшав. Наприкінці вересня оптова ціна на буряк на найбільшому оптовому ринку півдня країни “Неждана” (Херсонська область) наразі складає 6 гривень за кілограм. Причиною подешевшання було збільшення пропозиції, адже у продаж масово надходив буряк нового врожаю. Але така тенденція на ринку не тривала довго. З початком морозів вартість буряка в Україні зазвичай дорожчає. Така ж сама ситуація спостерігається й з деякими іншими продуктами, як-от морква, цибуля, часник та ін.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!