Дефіцит гречки: якими будуть ціни до кінця року?

0 138

Протягом останніх років ціни на гречку постійно зростали. Причиною такої ринкової ситуації є зменшення поcівних площ під культурою та високий попит, що задовольнявся завдяки нарощування імпорту культури. Утім, цього року через повномасштабне вторгнення Росії в Україні логістичні ланцюжки порушено, пропозиція гречки буде меншою, а її ціна може сягнути 100 грн за кілограм, зазначив у коментарі для SEEDS фінансово-економічний оглядач Богдан Слуцький.

“Основним експортером гречки в Україну була Росія, а також Білорусь та Казахстан. Зі зрозумілих причин з початком повномасштабного вторгнення агресора, імпортувати гречку більше ми не можемо. Але цього року, враховуючи безпековий фактор, значно зменшилася посівна площа гречки. За даними Мінагрополітики, станом на 12 травня (пройшло вже близько 90% посівної кампанії) засіяно лише 12,2 тис. тонн гречки. Враховуючи таку динаміку, цього року Україна зможе зібрати приблизно лише 20 тис. тонн гречки при потребі мінімум 100 тисяч тонн. Такий величезний дефіцит (понад 80 тисяч тонн) немає звідки імпортувати, тому, враховуючи великий попит на неї та низьку пропозицію, ціни продовжать зростати”, – зазначає Богдан Слуцький.

Згідно з даними Державної служби статистики, вартість 1 кілограма гречки з початку року зросла мінімум на 32% до 62 грн за кілограм. Проте в магазинах та супермаркетах вже можна побачити ціни і 80-90 гривень.

“Враховуючи, зазначені аспекти, ціна на гречку, на жаль, продовжить зростати і найближчим часом ми побачимо цінники понад 100 гривень за кілограм”, – говорить фахівець.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!