Індекс продовольчих цін ФАО знизився

0 92

У серпні світові ціни на продовольство знизилися, зокрема, на основні продукти харчування, окрім рису та цукру, повідомила Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), пише SEEDS.


У серпні Індекс продовольчих цін ФАО, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на кошик основних продовольчих товарів, склав 121,4 пункту, що на 2,1 відсотка менше, ніж у липні, і аж на 24 відсотки нижче свого максимального показника, зафіксованого в березні 2022 року, повідомляє Офіс ФАО в Україні.

Індекс цін ФАО на рослинні олії знизився на 3,1 відсотка у серпні, що частково компенсувало різке зростання на 12,1 відсотка у липні. Світові ціни на соняшникову олію знизилися майже на 8 відсотків протягом місяця на тлі зниження світового імпортного попиту і достатньої пропозиції з боку основних експортерів. Міжнародні котирування на соєву олію знизилися через покращення умов вирощування сої в Сполучених Штатах Америки, тоді як ціни на пальмову олію помірно знизилися на тлі сезонного зростання виробництва в провідних країнах-виробниках Південно-Східної Азії.

Індекс цін ФАО на зернові знизився на 0,7 відсотка порівняно з липнем. У серпні світові ціни на пшеницю знизилися на 3,8 відсотка на тлі збільшення сезонної пропозиції з боку кількох провідних експортерів, тоді як світові ціни на фуражне зерно знизилися на 3,4 відсотка на тлі достатньої світової пропозиції кукурудзи завдяки рекордному врожаю в Бразилії та наближенню початку збору врожаю в США.

Читайте також: В Україні збираються посилити відповідальність за незаконний обіг деревини

Натомість Індекс цін ФАО на рис збільшився на 9,8 відсотка з липня до 15-річного максимального номінального показника, що відображає перебої в торгівлі після заборони експорту білого рису сорту «Індика» Індією, яка є найбільшим світовим експортером рису. Невизначеність щодо тривалості заборони та занепокоєння з приводу експортних обмежень змусили учасників ланцюжка постачання притримувати запаси, переукладати контракти або припинити робити цінові пропозиції, тим самим обмеживши торгівлю невеликими обсягами та раніше укладеними угодами.

Індекс цін ФАО на молочні продукти знизився на 4,0 відсотка порівняно з липнем, головним чином через міжнародні котирування на сухе незбиране молоко, яке в достатній кількості надходило з Океанії. Міжнародні ціни на масло та сир також знизилися, частково через низьку ринкову активність, пов’язану з літніми відпустками в Європі.

Індекс цін ФАО на м’ясо знизився на 3,0 відсотка. Світові ціни на яловичину знизилися найбільше, що було зумовлено різким збільшенням експортної пропозиції, головним чином з Австралії, та зниженням попиту з боку Китаю. Зростання пропозиції також призвело до зниження цін на свинину, м’ясо птиці та м’ясо великої рогатої худоби.

Індекс цін ФАО на цукор зріс на 1,3 відсотка порівняно з липнем, а в серпні в середньому на 34,1 відсотка порівняно з показником минулого року. Зростання в основному було викликане посиленням занепокоєння щодо впливу явища Ель-Ніньйо на посіви цукрової тростини, а також меншою кількістю дощів у серпні та стійкими посушливими погодними умовами в Таїланді. Високий врожай, який зараз збирають у Бразилії, обмежив тиск на міжнародні котирування цукру, як і зниження цін на етанол та ослаблення бразильського реала.

Додаткова інформація доступна тут.

 SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!