Картоплю краще садити на ділянці, де раніше росла капуста

0 1 029

Дотримання сівозмін важливе не лише для уникнення втрати властивостей ґрунту, а й для отримання стабільно високо врожаю тих чи інших культур. Наприклад, картоплю краще садити там, де раніше росла капуста, вважають фермери з Рожища (Волинська область) Андрій та Сергій Павлюки, повідомляє SEEDS.

Фермери вирощують на одній ділянці по кілька врожаїв за рік – спочатку ранню картоплю, а в липні, після збору урожаю бульби, висаджують пекінську або цвітну капусту.

Для висаджування картоплі фермери обладнали спеціальну ручну саджалку, пише AgroTimes. Урожайність бульби в господарстві складає близько 20 тонн з гектара.

“З нашого досвіду, кращий попередник картоплі — капуста, – розповіли фермери. – Садимо вручну. Для цього маємо спеціальну саджалку. На саджалці є місця для двох працівників, коли трактор везе її полем, працівники беруть з ящиків бульби і кладуть у рядок. Відстань у міжряддях — 70 см, у рядку — 20–25. Від колорадських жуків обробляємо Престижем. Якщо дозволяє погода, з гектара ранньої картоплі можна накопати 20 т. Пізньої садимо лише 10–15 соток для себе”, – розповідають власники сімейного фермерського господарства.

Читайте також: Як на одному полі зібрати кілька врожаїв за рік?

Спробували зібрати два урожаї з одного поля фермери минулого року. Тоді було висаджено 1 гектар пекінської капусти, а врожайність склала 80 тонн. Цього року брати збільшили площу під пекінською капустою до 1,5 гектара. Розсаду пекінської та цвітної капусти висаджують на початку липня, а збирають у жовтні.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!