Колишні кияни відкрили на Полтавщині ферму і готуються виробляти крафтові сири

0 902

Колишній викладач Національного авіаційного університету Лариса Журавльова разом з чоловіком покинула життя в Києві заради молочної ферми в селі Кізлівка. Скооперувавшись з сусідом подружжя Журавльових організували невеличке молочне підприємство та підтримують один одного по фермерсву, пише SEEDS.

Сусіди спільно використовують техніку: трактор, комбайн для збору кукурудзи, прес-підбирач для сіна, дискову борону, спеціальний причіп для розкидання гною та інше.

Породистих нетелей подружжя Журавльових три роки тому придбали під Пирятином. Водночас, пенсіонерка виготовляє власний сир, але не їсть його. Лариса Журавльова зізналася, що вона веганка.

«Я пробую сир на смак, просто не ковтаю його. Знали б, скільки я молока зіпсувала, доки навчилась робити звичайний м’який сир. Що не зроблю, було невдалим, не виходило, аж доки не навчилася його відчувати. А потім освоїла найпростіший твердий сир — він вариться з яйцем і маслом. На вигляд як плавлений, я його називаю вершковим», — каже господиня.

Основне завдання Лариси Андріївни наразі полягає у забезпеченні ферми теплою водою. Справа в тому, що графік відключення електроенергії у Кізлівці часто співпадає з вечірньою дійкою.

Генератор дає світло, але нагріти води, щоб помити вим’я корівкам, а потім помити доїльний апарат після дійки, можливості немає — генератор не витримує такого навантаження. Тож господиня ферми везе з дому гарячу воду у пластикових пляшках, пише видання Телеграф.

Читайте також: Дозвіл на користування волинським родовищем, в якому є сапропель, виставили на торги

«Ми з чоловіком купили у місцевих людей частину старого сараю, колишньої колгоспної ферми. Вони тримали тут корів і коней, тому у приміщення хоча б дах був цілий. А навкруги — розруха: все розбите, повалене, розкрадене. Територія не огороджена… Все це було піднято, що називається, з руїн. Електрику провели, чоловік власноруч камери відеоспостереження поставив. Техніку купив», — розповідає Лариса Андріївна.

У планах подружжя запустити мінісироварню з виготовлення крафтових сирів, яка б приносила дохід. Та плани довелося поки що відкласти. Спочатку ковід став на заваді, а потім – повномасштабна війна.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!