Космічний салат: учені виростили рослини у ґрунті з Місяця

0 559

Вирощування рослин в космосі не є новиною. На Міжнародній космічній станції вже вирощували перець, нут та деякі інші культури. Утім, це все робили у спеціальних камерах з допомогою земного ґрунту і спеціального догляду. Цього ж року американські учені з Інституту харчових та сільськогосподарських наук Флориди уперше виростили рослини у ґрунті з Місяця, повідомляє SEEDS.

Насіння рослини-родича крес-салату посадили в зразок ґрунт, який прибув на Землю ще 50 років тому з місією “Аполлон”, пише EastFruit.

Насіння салату проросло вже за два дні. Проте вже після першого тижня через жорсткість та інші властивості місячного ґрунту дрібні рослини почали розвиватися повільніше, ніж розсада у звичайному земному ґрунті. Більшість місячних рослин зів’яли.

Дослідники припускають, що чим довше ґрунт піддавався впливу космічної радіації та сонячного вітру на Місяці, тим гірше на ньому приживаються рослини.


Читайте також: У космосі з’явиться теплиця для вирощування нуту

Попри це, такий експеримент – один із перших кроків у освоєнні Місяця. Поява можливості вирощування рослин на природному супутнику Землі наближає момент часткового переселення людей на Місяць, або вирішення проблем з продовольством на Землі.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!