Коза-рекордсменка з Чернігівщини дає щодня близько дев’яти літрів молока

0 210

Дворічна коза Аліса з Чернігівщини може потрапити до Національного Реєстру Рекордів. Щодня вона дає близько дев’яти літрів молока, пише SEEDS. 

Народилася коза Аліса у січні 2021 року. Зараз її вага близько 80 кг. Мешкає яскраво-руда рекордсменка в Талалаївці Прилуцького району.

«Інші кози дають сім-вісім літрів щоденно, а є і три-чотири літри. Найбільший добовий надій третього липня склав 9,315 кілограма. Зараз дає близько 8,600 за добу. Дою тричі на день. Раз на місяць роблю контрольний надій.

Написав у фейсбуці в групі однодумців про рекорд, люди не повірили. Стали глузувати з мене. Тоді я і вирішив подати заявку до Національного Реєстру Рекордів, де мені підтвердили, що це, дійсно, видатний показник», — розповів виданню Час Чернігівський власник кози Володимир Киричок.

Кози ростуть до трьох років і найбільший надій саме після третього окоту. Тому власник дворічної кози сподівається, моя Аліса буде більше давати ще молока під час третьої лактації. Можливо навіть літрів десять.

Читайте також: Для дрібних виноробів України спростили умови ведення бізнесу

Окрім рекордсменки Володимир Киричок має трохи більше двох десятків кіз, альпійської і нубійської порід. Господар каже, що зі збутом молока проблем не має.

«Продаю. 22 гривні за літр. Розбирають усе. Щось робити немає часу, з дружиною ще працюємо», – каже Володимир Киричок.

Живуть кози 12-15 років, буває і 20. Відтак постійний прибуток господарю гарантований.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!