Лимони, мандарини, апельсини, цитрони та кумкват: секрети вирощування екзотичних рослин від садівника

0 494

Вже 35 років Володимир Гренчак займається вирощуванням екзотичних рослин. І говорить, що це зовсім не важко, наприклад, для цитрусових головне — висока вологість. Поради садівника, щодо вирощування екзотичних рослин читайте на SEEDs.

“А розпочалось усе 35 років тому з лимона, — розповідає 53-річний Володимир. — Тоді я побачив у домі своєї сестри велетенське дерево з лимонами! Вирішив, що теж мушу таке виростити, потім захопився і став цікавитись іншими рослинами, так виріс мій сад”.

У господаря росте дерево з товстим стовбуром та розлогою кроною, він каже, що це мандарин, якому вже 30 років. Плодів на ньому стільки, що годі й полічити!

“Вирощувати цитрусові зовсім неважко, — пояснює Володимир. — Їм не потрібна особливо висока температура повітря, як дехто думає. Оптимальна для такого саду — плюс чотири, плюс вісім градусів за Цельсієм.

Натомість цитрусові люблять високу вологість. У теплиці має бути до 80% вологості. Досягти цього можна регулярним поливанням рослин, а також ставлю у теплиці діжку з водою, щоб випаровувалася. Деякі рослини навіть обмотую поліетиленом — для утворення парникового ефекту”.

До слова, садівник спершу всі саджанці купував, а згодом навчився деякі з них розмножувати.

“Лимони, наприклад, — живцями, — каже Володимир. — Зрізаю невеличкі гілочки і кладу у вологий ґрунт. А деякі вкорінюю на дереві — надрізаю кору на гілочці, замотую те місце поліетиленом із землею, а тоді медичним шприцом щедро зволожую. Через деякий час там з’являються корінці — можна відрізати й висаджувати в ґрунт”.

Господар стверджує, що для підживлення та захисту екзотичних рослин не використовує ні отрутохімікатів, ні мінеральних добрив.

“Я захищаю цитрусові від шкідників настоянкою з червоного перцю, — каже садівник. — А підживлюю їх розчином з берізки — у ній багато азотистих сполук. Використовую навіть амброзію: сік рослини розводжу з водою і кроплю листя екзотів — для зміцнення їхнього імунітету”.

У теплиці Володимира Гренчака прижився і банан. Він виплекав його з відростка корневища, яке придбав у садовода з Київщини. Ґрунт для екзотичного гостя вибрав найкращий — із поверхневого шару. Ця рослина любить вологу, водночас боїться перезволоження. Отож господар зробив дренаж.

“Влітку підливаю його рідко, але щедро, — додає Володимир. — Не щодня. Чекаю, доки поверхневий шар ґрунту висохне на один-два сантиметри. А взимку кількість поливів зменшую, бо може закиснути коріння. Розмножувати банан дуже легко, він плодоносить і всихає, а потім із корневища з’являються нові відростки”.

Насамкінець Володимир ділиться планами на майбутнє: тепер він будує ще одну теплицю — більших розмірів і за іншою технологією: вкопує в землю. Так, каже, зможе заощаджувати на опаленні, адже на глибині одного метра температура ґрунту — плюс вісім градусів за Цельсієм.

SEEDs  за матеріалами Експрес

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!