Науковці створили грибні комп’ютери, які допоможуть у протезуванні кінцівок

0 406
Неймовірні новини світу: учасники команди вчених із Університету Західної Англії розробили “грибний комп’ютер”, за допомогою якого хочуть сформувати архітектуру майбутніх комп’ютерних інтерфейсів мозку, пише SEEDS.
За словами провідного дослідника, професора Ендрю Адамацького, гриби є ідеальним організмом для експериментів, тому що їхній міцелій працює так само, як людський мозок.

“У майбутньому ми зможемо виростити просунутіші міцелієві комп’ютери та пристрої управління”, — каже професор Адамацький. 

Міцелій — це тонкі частини кореневої системи гриба, які можуть передавати електричні імпульси, що мало чим відрізняються від синапсів. Фактично, гриби, з’єднані мережею міцелію під землею, іноді можуть “зв’язуватися” шляхом передачі електричних імпульсів сигналами на значних відстанях.

Ця риса дозволила вченим використовувати гриби як аналоги компонентів материнської плати. Сплески електричної активності або їх відсутність переводяться в одиниці та нулі відповідно, імітуючи двійкову мову комп’ютерів.

Читайте також:  Сонячне фермерство – майбутнє агробізнесу України

Учені хочуть розробити на основі своїх досліджень комп’ютерні пристрої або протези для людей, які втратили кінцівки або страждають на хворобу Паркінсон, повідомляє Techspot.

Однак “грибні комп’ютери” не можуть зрівнятися з традиційним обладнанням, хоча, як вважають учені, стимуляція гриба у двох окремих точках збільшує провідність і надійність зв’язку. До того ж близькість деяких характеристик грибів із функціями мозку людини дає вченим велике поле для експериментів.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!