Ніхто не знає, скільки ягід вирощують в Україні

0 108

За словами Олександра Ярещенка, заступника директора з наукової роботи інституту садівництва Національної академії аграрних наук України (НААН), насправді ніхто не знає, яка площа сільськогосподарських угідь України відведена під виробництво ягід. Дані, які демонструє офіційна статистика, викликають серйозні сумніви. Про це учений розповів під час ягідної конференції FTrade Berry Club 2021, проведеної за підтримки ФАО і ЄБРР. Організатором події виступав проект «АПК-Інформ: овочі і фрукти». Міжнародна плодоовочева аналітична платформа EastFruit, АГРОМЕДІА-агентство Sapienza були інформаційними партнерами заходу.

За даними спільного дослідження ринку ягідних культур (ТОВ «Фруктовий проект», Босий О.В., Ярещенко А. Н.), сьогодні в Україні існує близько 3,5 тис. гектарів насаджень лохини, а за даними Держстату в 2,5 раза менше – 1,2 тис. га.

«Ймовірно, Держстат просто не встигає за швидким нарощуванням площ. Насправді дуже цікава картина, оскільки до 2005 року ніхто не знав про цю культуру. Офіційно плантації почали закладати приблизно з 2005-2006 року. Зараз ягода займає 40% в структурі виробництва, в той час, як суниця садова – 18%», – зазначає Олександр Ярещенко.

На думку фахівця, успішне ягідне господарство обов’язково має займатися селекцією. Власні сорти – це конкурентна перевага для національних виробників. До того ж світовий тренд в селекції показує, що сорт – це інноваційний комерційний продукт, який потрібно продавати.

«Власні сорти є більш доступним ресурсом в порівнянні з сортами, які створюються в інших країнах, у яких є свої правовласники. Вони не завжди зацікавлені в наданні прав на розповсюдження чи взагалі продаж сортів, через своє бачення ринку України», – говорить Олександр Ярещенко.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!