Окупанти продають мелітопольську черешню

0 7 479

На півдні України, в окупованому Мелітополі, почала дозрівати черешня. Окупанти відвантажують кісточкові з метою продажу. Власникам садів за урожай не платять – обіцяють зробити це пізніше, повідомляє SEEDS.

Фермери побоюються, що грошей за свій урожай вони не отримають.

“Мелітопольська черешня вже поспіла. Починається перша реалізація, але за кілька днів до реалізації рашисти зібрали всіх фермерів, які її вирощують у великих обсягах, і запропонували їм співпрацю: вони забирають усю черешню під реалізацію, а коли реалізують передадуть якісь кошти. Тому збір розпочався, але є велика загроза, що фермери не отримають кошти”, – розповів у ефірі національного телемарафону міський голова Мелітополя Іван Федоров, повідомляє EastFruit.

Мелітополь – черешнева столиця України. Тут вирощують кісточкові ще з позаминулого століття. Більшість черешні в садах Мелітопольщини – продукція елітних сортів, тому черешні тут збирають вручну.

Нагадаємо, у 2020 році мелітопольська черешня отримала звання продукту із захищеним географічним зазначенням.

Минулого тижня перші ранні черешні також з’явилися у продажі на Закарпатті. Варто зазначити, що через війну та погодні умови пропозиція черешень в країні цього сезону буде значно меншою. З іншого боку, кісточкові фрукти не належать до продукції першої необхідності, а з України виїхала значна частина їхніх споживачів (дітей та жінок), тому і попит на черешні буде меншим.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!