Органічне землеробство вивчатимуть студенти на Хмельниччині

0 208

Демонстраційну ділянку для органічного землеробства створять на території Плужненського професійного аграрного ліцею (Хмельницька область). Студенти навчаться вирощувати органічні овочі та лікарські трави. Площа демонстраційної ділянки становить 1 гектар. Вартість проєкту – 300 тис. гривень. За ці гроші буде закуплено техніку та обладнання для обробітку землі та догляду за рослинами за органічними технологіями, повідомляє SEEDS.

Така технологія не передбачає внесення мінеральних добрив чи переорювання поля. Залучають до участі в проєкті студентів спеціальності “Слюсар-тракторист-водій”.

“Ми перебуваємо в зоні Малого Полісся. Тут ґрунти бідні, супіщані. Вони погано утримують воду та бідні на азот. На демонстраційній ділянці ми будемо використовувати сидеральні культури, щоб вони перегнивали і утворювали натуральне азотне добриво. Вирощуватимемо картоплю, моркву, огірки, кабачки, квасолю. З лікарських рослин – календулу”, – зазначає викладач ліцею Микола Шамралюк.

Реалізація проєкту почнеться вже цього року, а перший урожай органічних культур студенти зберуть у 2022 році.

Читайте також: З українських магазинів зникнуть псевдоорганічні продукти

Нагадаємо, органічні виробники в Україні зможуть отримати державну підтримку. А продаж неорганічних продуктів з маркуванням біо, органік та ін. заборонять. Такі нововведення запроваджуються Законом “Про внесення змін до розділу XI “Перехідні положення” Закону України “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції”, який було ухвалено у липні цього року.

SEEDS за матеріалами Суспільне Поділля

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!