Скільки молока споживають українці?

0 302

Молоко, сметана, йогурти, сир – усе це, безперечно, корисні продукти, та далеко не всі українці споживають достатньо “молочки”. Згідно з даними Державної служби статистики, минулого року жителі нашої країни у середньому споживали 18,8 кілограма молока та молочних продуктів на місяць у перерахунку на первинний продукт. Це на 100 грамів менше, ніж у 2020 році, повідомляє SEEDS.

Протягом останнього десятиліття найбільше українці споживали молока у 2013 та 2014 роках. Тоді середньомісячне споживання молокопродуктів становило 20,3 кілограма на особу.

Молочний сектор України протягом останніх років перебував у кризовому стані. Поголів’я ВРХ зменшувалось, а собівартість виробництва молока зростала. Війна, яка спричинила руйнування ферм, загибель тварин, порушення логістичних зв’язків, ще більше погіршила ситуацію в галузі.

“За попередніми прогнозами, виробництво промислового молока у 2022 році може скоротитися на 19,5% – з 2,75 млн тонн до 2,21 млн. Хоча показники падіння можуть бути значно вищими, адже продуктивність корів уже зараз знизилася на 15−70%, залежно від регіону”, – зазначила аналітикиня Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

Прогнозується, що надходження молока на переробні підприємства скоротиться на 22%. У той же час зростуть обсяги закупівля молока в господарствах населення.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!