У Мелітополі сезон черешні найгірший за останні роки

0 57

Попри оптимістичні прогнози, які давали ще навесні, мелітопольські виробники черешні втратили значну частину урожаю через град та дощі. У деяких фермерів незібраним або зіпсованим було від 70% до 90% врожаю кісточкових. Згідно зі словами Геннадія Подживалова, голови правління Асоціації виробників «Мелітопольська Черешня», цей сезон був найгіршим протягом останніх 5 – 7 років, повідомляє SEEDS.

Спочатку ситуація виглядала оптимістично: хороше цвітіння, тепла погода. Утім, під час дозрівання черешні почалися тривалі опади. Як йдеться на AgroTimes, плоди увібрали велику кількість вологи. Після закінчення дощів почалася спека, а це призвело до того, що черешня потріскалась і стала непридатною для продажу, втративши смакові властивості та візуальну привабливість. Більше того – плоди почали гнити.

Читайте також: Тисячі тонн черешні гниють в садах Мелітополя

За словами Володимира Сеніна, керівника Мелітопольської дослідної станції садівництва Національної академії аграрних наук України, на Мелітопольщині цього року втрачено 7-8 тис. тонн черешні – майже половину всього урожаю. Фахівець зазначає, що для уникнення втрат виробники мають інвестувати в засоби для захисту плодів: сітки і плівки для уникнення пошкоджень від дощу, граду, птахів. Також, на думку Володимира Сеніна, варто слідкувати за інноваціями та модернізувати процес вирощування черешні.

Постраждали від негоди на Херсонщині й інші овочі та фрукти, зокрема, картопля.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!