В Австрії навчились виготовляти олію та молочні продукти з кісточок фруктів

0 223

Науковці з усього світу активно працюють над винайденням нових способів виготовлення продуктів харчування. Нещодавно стало відомо, що австрійці навчились виготовляти олію та молочні продукти, переробляючи кісточки фруктів, пише SEEDS.

Про нову технологію розповіла директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА Алла Стоянова на своєму Telegram-каналі. Зокрема, її розробкою займаються представники австрійського стартапу BayWa Venture. Їм вдалося перетворити кісточки сливи, вишні, абрикоси та персика на сировину для харчової промисловості.

“Тільки в Європі щорічно викидається понад півмільйона тонн кісточок. Насіння кісточкових плодів є джерелом цінних поживних речовин, мінералів і вітамінів. Вміст білка в кісточках становить 25% – приблизно стільки ж, скільки в грудці індички”, – пише Алла Стоянова.

До слова, партнер стартапу Kern Tec використовує сировину для виробництва олії та альтернатив молоку, йогурту та морозиву.

“Оболонки, що залишилися після розколювання кісточки, також йдуть у справу, наприклад для виготовлення стаканчиків або упаковки косметики – у вигляді альтернативи мікропластику”, – додала Алла Стоянова.

Читайте также: У світі набирає популярності екологічна кава

Наразі відомо, що Kern Tec переробила вже понад 1000 тонн кісточок і продала переробникам по всій Європі.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!