Вчені створили роєвих роботів, які імітують поведінку медоносних бджіл  

0 82

Вчені з Університету Барселони здійснили прорив у галузі робототехніки, створивши рій роботів, що імітують поведінку медоносних бджіл, пише SEEDS.

Дослідники спроектували та виготовили 35 кілоботів, оснащених крихітними ногами, світлодіодними ліхтарями та приймачем інфрачервоного світла. Це відкриття є значним кроком у розробці роєвих роботів.

Ці боти були запрограмовані виконання танцювальних рухів, аналогічних тим, що використовують бджоли-розвідники з царства Apis mellifera (медоносні бджоли) спілкування.

Читайте також: В Індонезії літаки здіймаються в небо на авіаційному паливі з пальмовою олією

В експериментах кожному роботові було доручено знайти потенційне місце гніздування колонії, а потім досягти консенсусу серед інших роботів щодо оптимального місця.

Поведінка ботів була змодельована за зразком бджіл-розвідників, які виконують «танець» — серію швидких рухів, що коливаються, формуючи фігуру, що нагадує вісімку, щоб передати інформацію про відстань і напрям до потенційного місця гніздування або про тип і розмір запасу їжі, пише Іnternetua.com.

Експерименти показали, що рій кілоботів може колективно приймати консенсусні рішення децентралізованим чином, подібно до бджол, і вибирати найкращий шлях до мети.

Така поведінка відкриває нові можливості для використання роєвих роботів у медичних цілях, наприклад, для відстеження хворобливих процесів або аномалій тіла у пацієнтів, а також у пошуково-рятувальних місіях, які можуть бути ризикованими для людей.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!