Антирекорд: поголів’я свиней в Україні скоротилось до історичного мінімуму

0 464

На початку 2021 року ситуація в галузі свинарства України була досить позитивною. Тоді фіксувалося зростання промислового поголів’я свиней. Цього ж року кількість тварин скоротилась на 300 тис. голів або 5,8% і наразі складає 5,54 млн голів. Це новий антирекорд. Скорочення відбулося переважно через зменшення кількості свиней в господарствах населення. Утім, на промислових підприємствах поголів’я також дещо зменшилось, повідомляє SEEDS.

“Підґрунтя для такого антирекорду сформував історичний мінімум присадибного поголів’я свиней, яке, за оцінками ДССУ, опустилося до двохмільйонної позначки. Це на 11% менше, ніж фіксували на початку 2021-го. Активний попит на свинину напередодні зимових свят та, відповідно, вищі ніж рік тому ціни реалізації заохотили присадибних виробників свинини до підвищеної реалізації свиней на забій у кінці року”, — зазначають аналітики Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

Читайте також: Виробництво свинини в Україні не зросте: прогноз для галузі на наступний рік

Що ж до промислового поголів’я, то, порівняно з показниками початку минулого року, воно скоротилось на 2,5% до 3,5 млн голів. Тепер частка таких свиней у загальній структурі поголів’я зросла до 64%. Для порівняння, у січні 2021 року на промислових господарствах утримували 61,7% свиней в Україні.

Щодо загальних прогнозів на весь рік, то вони також дещо песимістичні. Поголів’я свиней в країні продовжить зменшуватися.

“Негативна динаміка чисельності свиней в країні є наслідком тривалої трансформації галузі та затяжної кризи. У таких умовах приросту внутрішнього виробництва свинини цьогоріч чекати не варто”, – зазначають у галузевій асоціації.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!