Ферма у місті: як це працює у Польщі

0 85

Екологічні тренди в харчуванні передбачають не лише відмову від використання агресивних засобів захисту рослин, надмірного споживання і генерування великої кількості харчових відходів, а й перехід на місцеві продукти. Чим ближче виростили фрукт чи овоч, тим менше його перевозили, а отже було використано менше палива та виділено менше СО2. Мінімізувати відстань з поля до столу та залучити жителів мегаполісів до сільського господарства допомагають міські ферми. Створення городів та теплиць стає дедалі популярнішим у європейських містах, повідомляє SEEDS.

Одне з таких господарств діє у Кракові (Польща). Два роки тому три друга, які час від часу допомагали в облаштуванні екоферм (господарств, що працюють без використання хімічних добрив та пестицидів) вирішили створити ферму в місті.

“Наше господарство, щось середнє між соціальним проєктом та бізнесом. Ми орендували земельну ділянку в Кракові, посадили тут овочі. Для нас – це додаткове заняття. Кожен із власників має й іншу роботу, але після неї ми працюємо на землі й даємо зробити це іншим людям”, – розповідає один із засновників ферми Янек Шпіль.

Крім продажу чи доставки овочевих наборів фермери пропонують містянам попрацювати на господарстві. Винагородою за допомогу є продукція ферми. Для жителів Кракова це одночасно й невелика розвага, і можливість отримати свіжі овочі безпосередньо з города.

Сезон на фермі триває з березня до листопада, оскільки на підприємстві є теплиці. Вирощують, буряки, моркву, картоплю, помідори, цукіні, салат та ін.

Один раз на тиждень зібраний урожай пакують і здійснюють доставку за замовленнями. Пакувати продукцію допомагають волонтери – містяни, які приходять попрацювати на ферму. Вартість одного пакунка з овочевим набором – 50 злотих, або 350 гривень.

SEEDS.org.ua за матеріалами ICTV

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!