На 26% подорожчала лохина за останній тиждень

0 489

Сезон лохини в Україні завершується, утім попит на ягоду на внутрішньому ринку залишається доволі високим. Така ситуація впливає на ціни, сприяючи їх зростанню, повідомляє SEEDS.

Наприкінці минулого тижня ціни на лохину коливались від 120 до 180 грн за кілограм. Це на чверть (26%) більше, ніж на початку вересня, зазначають аналітики порталу EastFruit.

Попри подорожчання ягоди, наразі вона в середньому на 36% дешевша, ніж у такий же період 2020 року. Одна з причин – зростання площ плантацій лохини в Україні та збільшення обсягів валового збору ягоди.

Загалом цього року сезон збору лохини завершується в такий же період, як і в 2020 році, утім почався збір ягоди на 2 тижні пізніше ніж зазвичай. Причиною пізнього початку сезону – несприятливі погодні умови, холодна весна та дощі.

Нагадаємо, щоб виростити якісну ягоду, потрібно дотримуватися цілого комплексу заходів догляду за кущами.

Читайте також: Як доглядати за кущами лохини?

Олег Вагін, фермер з села Микулинці на Вінниччині, говорить: “Щоб ягоди були великими, потрібно зрошувати кущі та щороку обрізати їх. Обов’язково варто встановити дві крапельних стрічки. Використовую як мінеральні, так і органічні добрива. Доглядати за лохиною не складно. Під час створення плантації потрібно внести кислий торф. Коли погода спекотна, лохину поливають щодня. Але у всьому потрібно знати міру. У нас полив автоматизований – для нашого підприємства розробили окрему комп’ютерну програму, яку можемо самостійно регулювати. За допомогою неї контролюємо рівень вологості ґрунту”.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!