Пам’ятник картоплі встановили в Житомирській області

0 179

Уже п’ятий рік поспіль у Овручі на Житомирщині проводять гастрономічний фестиваль “Поліська Пані Картопелька”. 19 вересня під час заходу було відкрито пам’ятник картоплі, повідомляє SEEDS.

Автор пам’ятника “Поліська Пані Картопелька” – місцевий скульптор, викладач дитячої художньої школи Юрій Кравчук. Скульптура стилізована під господиню в національному строї: у хустці, фартухові з разком намиста. Над нею встановлена арка з назвою пам’ятника. Розмістили скульптуру в центральному паркові Овруча.

Також під час фестивалю провели конкурс “Чудова садиба” на облаштування інтер’єру в етнічному стилі. У змаганні взяли участь 112 команд, яких оцінювали за кількома критеріями: зовнішній вигляд “садиби”, одяг учасників, наявність страв з картоплі та ін. Також пройшов окремий гастрономічний конкурс “Картопляні смаколики”.

Читати також: Пам’ятник картоплі планують встановити на Вінниччині

Памятник картоплі також планують встановити в Уланові на Вінниччині. Щороку в серпні там проводять Фестиваль “Картопля по-уланівськи” – гастрономічний захід присвячений місцевій страві. Вигадала її у 1965 році кухарка Глафіра Дорош. Для приготування цього смаколика дрібну картоплю ріжуть навпіл та смажать у казані з олією. Потім страву поливають часниковою підливкою. Кошти, які вдалося зібрати від продажу страв під час фестивалю, буде використано саме для створення пам’ятника картоплі.


  • Як зміниться ринок їжі у найближчі роки?
  • Які українські суперфуди наразі популярні на внутрішньому та зовнішньому ринках?
  • Які технології допомагають українським компаніям виходити на нові ринки і створювати унікальні продукти?

 💡 Про це все ви можете дізнатися 27 жовтня під час Міжнародної конференції: «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки» з циклу Збільшення прибутків агробізнесу. Організатором виступає агромедіа-агенція SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку. Місце зустрічі: м. Київ, Міжнародний виставковий центр (Броварський проспект 15), виставка “AgroComplex 2021”. Початок о 12:00.

Відвідування безкоштовно за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна тут

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!